top of page
 • Writer's pictureMateusz Kaczyński

Crestron plugin

Updated: May 17


O producentach


KB000009

Przedstawię założenia, by łatwiej zrozumieć poniższe rozwiązanie. Szybko się je implementuje, nie wymaga wiedzy specjalistycznej, ale należy pamiętać, iż jest to jedynie workaround. Nie jest to bezpieczne, rekomendowane, permanentne rozwiązanie problemu.


 1. Masz produkt Optoma ( rzutnik/projector )

 2. Korzystasz z systemu Windows 10 ( 11 nietestowane )

 3. Masz ID procesora Crestron

 4. Masz adres IP

 5. Posiadasz dane do logowania

 6. Posiadasz poprzednie urządzenie które jest sprawne

 7. Producent ogłosił End Of Life po zakupie i ma cie gdzieś

 8. Jesteś zdany sam na siebie, jesteś w kropce tj. nie możesz sięgnąć po profesjonalną pomoc i musisz coś wyczarować na szybko.

 9. Jesteś świadomy jakie wiążą się z tym ryzyka.Wtrącę tu małą anegdotę:fragment rozmowy z Optoma


Jest to fragment rozmowy z Optoma Holandia, w której inżynier powiedział mi, że trzeba sobie jakoś radzić. Z kolei dystrybutor, stwierdził, iż zamontowano urządzenie, a zatem ze zwrotem będzie kłopot. Od przedstawiciela Optoma polska dowiedziałem się, że no cóż, tak bywa i nie mieli na to wpływu, tak jak nie mają wpływu na to, że po zakupie nie ma wsparcia i w dodatku nic nie zrobią, ale gdyby mi się udało znaleźć rozwiązanie, to żebym się podzielił, bo kilku dużych klientów w Polsce ma podobny kłopot.


Także tego...... 🙂
Jak uruchomić Crestron Plugin
Rozpocznij od przygotowania środowiska. Powinieneś skonfigurować połączenie z interfejsem urządzenia. Ja zwykle używałem do tego kabla ethernetowego i odpowiednio konfigurowałem system pod to połączenie. Do tego typu operacji używałem dedykowanego notebooka PC, oraz własnego internetu z telefonu, po to, aby być całkowicie poza siecią służbową. Pamiętaj że wyżej opisane działania nie czynią tego workaround bezpiecznym.


Gdy już uzyskałeś połączenie i przetestowałeś logowanie do panelu administracyjnego oraz jesteś pewny, że po uruchomieniu pluginu Crestron albo otrzymujesz wieczny loader, albo masz blank page i nic kompletnie nie idzie dalej, wyczyść dane przeglądania oraz DNS.


Następnie przejdź do dysku Google, gdzie udostępniam do pobrania dwa pliki:

 • flashplayer32_0r0_371_win.msi

 • palemoon-33.0.0.win64.installer.exe

Link do repozytorium Google:


Oczywiście możesz szukać na własną rękę archiwalnych plików Adobe Flash Player 32 a Pale Moon pobrać z oficjalnej strony dostawcy https://www.palemoon.org/


Decyzje pozostawiam tobie, ale z uwagi na to, że rozwiązałem problem za pomocą plików, które udostępniam na dysku Google, nie biorę odpowiedzialności za integralność Adobe Flash Player 32 z np. nową wersją Pale Moon, którą pobrałeś z innych źródeł. Zainstaluj jedno i drugie. Po instalacji dobrze jest wykonać restart systemu.


Następnie uruchom Pale Moon i sprawdź za pomocą polecenia:
które należy wprowadzić do paska adresu, czy w ustawieniach Flasha "plugin.load_flash_only" jest na tak.


Następnie jeszcze raz uruchom interfejs rzutnika i sprawdź, czy możesz wejść w plugin Crestron. Jeżeli z jakiegoś powodu nadal nie możesz, wyczyść DNS i zrestartuj system.

Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś pluginu Crestron, proponuję przejść się po wszystkich zakładkach. W tym konkretnym wypadku interesuje nas HDBaseT ( tool )
crestron interfaceW zależności od tego jak było poprzednio, uzupełniasz dane, zatwierdzasz zmiany i urządzenie powinno zostać połączone z systemem Crestron.
crestron interface
Oczywiście, najłatwiej jest skonfigurować nowy rzutnik 1:1 ze starym.Tu mała rada:

Po dostaniu się do interfejsu starego sprzętu, bierz co się da. Świetnie sprawdzają się zdjęcia i screenshots. Nie polecam tworzyć dokumentów tekstowych zamiast zdjęć i sc.

Zrzut w postaci zdjęcia czy screenshot pozwala zachować każdy detal.

Tak przy okazji, jeśli korzystasz jeszcze z systemu Windows, sprawdź, jak można ułatwić sobie sporo zadań dzięki Ubuntu. Kiedyś przesiadłem się tak po prostu z Windowsa, który strasznie mnie wkurzał. Będąc zupełnie świeżym, nie miałem pojęcia, jak działa eko system, hierarchia, co gdzie się znajduje, jak się poruszać, miałem sporo obiekcji np. że moje IDE WebStorm, środowisko Node.js, TypeScript oraz Python i PyCharm Community Edition nie będą działać poprawnie. Szybko się jednak zorientowałem, że to były tylko obiekcje i kwestia przyzwyczajenia bo wszystko działało poprawnie, a Ubuntu pozytywnie mnie zaskoczyło.

Zawsze powtarzam że ten system wiele upraszcza co sprawdza się w codziennej pracy.


🌐 Wejdź i sprawdź co możesz dzięki https://ubuntu.com/
logo ubuntu

Comments


bottom of page